Medycyna estetyczna – peeling węglowy


Peeling węglowy to zabieg, który bardzo dokładnie oczyści skórę jednocześnie usuwając zaskórniki, wągry i rozszerzone pory. Co najważniejsze efekty zauważalne są już po pierwszym zabiegu. Jak wygląda taki zabieg i kto może z niego skorzystać? Tego dowiesz się z dalszej części artykułu.

Peeling węglowy – dla kogo?

Peeling węglowy w szczególności polecany jest osobom, których cera jest tłusta i problematyczna. Niemniej jednak sam zabieg jest bezinwazyjny. Wykonywany jest za pomocą maski węglowej i lasera.

Naświetlanie laserem

Sam zabieg polega na naświetlaniu skóry promieniem laserowym, która wcześniej została pokryta maską na bazie węgla. Skóra twarzy przed zabiegiem powinna być dokładnie oczyszczona, a następnie można położyć na nią emulsję węglową. Maska powinna zostać na skórze przez 15 minut, aby dokładnie się wchłonęła. Po tym czasie dopiero kosmetyczka rozpoczyna naświetlanie laserem. Niemniej jednak naświetlanie laserem skutkuje mikro eksplozją kropel emulsji węglowej, co w efekcie prowadzi do złuszczania naskórka i wygładzenia skóry. Zabieg powinien zostać przeprowadzony przy użyciu specjalnego lasera z odpowiednią nakładką.

Sprawdź także: https://izabelacytrowska.pl/