Nowy stary dach.


Wymiana dachu to zadanie trudne, czasochłonne i bardzo kosztowne. O ile większość prac remontowych przeprowadzanych w domu wiele osób potrafi wykonać samodzielnie, o tyle wymiana dachu to zadanie dla wyspecjalizowanych firm dekarskich. Decyzję o wymianie dachu trzeba poprzedzić dokładnym obejrzeniem pokrycia od strony domu i od zewnątrz. Po konsultacji z doświadczonym dekarzem może się okazać, że naszemu domowi nie jest potrzebna wymiana, a tylko renowacja dachu.
Podstawową czynnością jaką wykona ekipa remontowa będzie naprawa pokrycia dachowego. Czasem wystarczy nowa izolacja i naprawa uszkodzeń, ale najczęściej trzeba wymienić część elementów poszycia. Podczas remontu sprawdzone zostaną kominy i otwory odpowiedzialne za wentylację instalacji kanalizacyjnej. Zużyte i uszkodzone rynny, rury spustowe, elementy obróbki blacharskiej przy kominach czy oknach zostaną wymienione, albo naprawione, zakonserwowane, uszczelnione.
Podczas renowacji można zmienić na nowy kolor dachu, albo odświeżyć poprzedni.
Fachowcy ocenią stan więźby dachowej, zakonserwują jej elementy. Wiele uwagi poświęcą też poprawnej, skutecznej, trwałej hydroizoalcji. Taka dobrze zrobiona hydroizolacja daje użytkownikom gwarancję ochrony przed wodą na długi okres czasu.

Przykładowe firmy wykonujące hydroizolacje: