Zatrzaśnięte klucze w samochodzie – co robić?


Różne sytuacje przytrafiają się w życiu. Nawet osobom bardzo ostrożnym i uważnym zdarza się popełnić jakiś błąd albo o czymś zapomnieć – np. o wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki czy specjalnego pojemniczka przed opuszczeniem samochodu. Problem następuje wtedy, gdy drzwi auta zostaną już zatrzaśnięte, a wraz z nimi zatrzaśnięty zostanie wspomniany już klucz. Co wtedy? Jak poradzić sobie z taką sytuacją? Otóż może jej zaradzić tylko specjalistyczne otwieranie samochodów Gdańsk, będące jedną z usług wielu różnych firm.

Najczęściej świadczeniem tej usługi zajmuje się po prostu ślusarz. Wystarczy więc jakoś się z nim skontaktować i poprosić o przyjazd na miejsce zdarzenia, aby ślusarz dotarł do samochodu wraz ze swoim małym „zestawem ratunkowym”, na który będą się składać specjalne narzędzia przeznaczone do otwierania zamków. W tym momencie są one na tyle zróżnicowane i zaawansowane, że gdy tylko ma się do nich dostęp, trochę wprawy w podobnych pracach i trochę czasu, można bez trudu otworzyć absolutnie każdy zamek i poradzić sobie z każdymi zatrzaśniętymi kluczykami.

Oczywiście ślusarz przeprowadza taką pracę w sposób bardzo dyskretny, tak by nikt nie mógł zobaczyć, jak on to właściwie robi i by nikt niepowołany nie nauczył się przypadkiem, jak można szybko i łatwo otwierać samochody. Mimo tego czas świadczenia usługi zwykle jest dość krótki. Otwieranie samochodów Gdańsk nierzadko trwa dosłownie kilka czy kilkanaście minut i już po tym czasie przynosi pożądany rezultat. Koszty usługi także nie są szczególnie wygórowane. Za otwarcie drzwi samochodu płaci się najczęściej koło stu pięćdziesięciu złotych. Cena usługi może wzrosnąć, gdy trzeba będzie z niej skorzystać późnym wieczorem lub w nocy.

W Internecie można oczywiście znaleźć różne dziwne sztuczki na otwarcie samochodu bez kluczyka, w których wykorzystuje się chociażby taki zwykły wieszak, ale nie są one warte tego, by je testować i przez to ryzykować całkowitym uszkodzeniem zamka. Lepiej zapłacić te sto pięćdziesiąt złotych i po prostu mieć już spokój.

Więcej informacji: slusarz-trojmiasto.pl